Jak řídit náklady na affiliate program přes provize a cookies

Základem úspěšného byznysu obecně je růst obratu a optimalizace nákladové struktury. V affiliate programu je to také tak. Na jednu stranu se snažíte co nejvíce růst, zároveň ale program musíte držet na rozumných nákladech. 

Sledujte podcast Martina Bětíka

Martin Bětík, affiliate manager, který nedávno přestoupil ze VIVNetvoworks do Affiliate Clubu, se rozhodl tvořit podcasty na téma #czaffil. Měl jsem možnost s ním tvořit jako host už druhý díl, který najdete tady.

google-analytics

Jak měřit návštěvnost z affiliate zdrojů

Měření návštěvnosti z vašeho affiliate programu může být komplikované. Nemáte možnost označkovat jednotlivé odkazy, protože ty jsou generované systémem a nemohou, tak obsahovat UTM tagování. Bez něj měřící kód Google Analytics je nemůže označit správně jako affiliate partnery. Nezbývá nám než pro určení pro změnu…

Jsou vaši partneři na konci nákupní cesty vašich zákazníků? A měli by?

Občas v tuzemsku při propagaci affiliate marketingu pro provozovatele narazíte na myšlenku, že affiliate partner je váš nový obchodník. Že bude prodávat za vás. Zní to lákavě, že? Ale je tomu tak i ve skutečnosti?

Analytika

Jak sledovat traffic od affiliate partnerů?

Aktuálně v našem programu řešíme, jak pohodlně sledovat návštěvnost od affiliate partnerů. Cest se nabízí několik a rád bych se s vámi o ně podělil.