Bug, který blokoval zelený zámek v prohlížeči u SSL webů a bannerů z Affilboxu

Už chvíli jsem na webech, které tahají bannery z Affilboxu, pozoroval podivnou věc. Pokud má partner web na https protokolu a použil banner z něčí kampaně, stránka v Google Chrome přišla o zelený zámek. To je známka mixed content problému a to na webech nechceme. Začalo pátrání.

Jak problém vlastně vypadá?

Když se to stalo na webech, kde mám bannery jako partner, řešil jsem to přesunem banneru ke mě. To ale není řešení, pokud nějaký program spravujete. Partnery nemůžete okrádat o čas podobnými drobnostmi.

Hledal jsem, čím to je. Na malé množství stránek se mi osvědčila online služba Why No Paddlock, která stránku načte a ukáže, kde je přesně chyba. V případě bannerů od Affilboxu to vypadalo takto.

Všimněte si, že adresa pro obrázky vede na subdoménu Affilboxu, která ve skutečnosti běží s SSL certifikátem, ale načte se jako http. I ve zdrojovém kódu webu, kde je banner nasazený, je přímo adresa s https. To mimochodem Affilbox dělá moudře, veškeré podklady servíruje partnerům přes https, i když samotné affiliate programy běží na subdoménách bez SSL, jak třeba affil.alkohol.cz.

I obrázek samotný se načítá pod https. Problém musel být jinde.

Řešení

Affilbox po reportu bugu reagoval rychle a za dva dny bylo opraveno. A příčina? „..nesprávně nakonfigurovaný nginx, který dělal redirect, místo servingu media…“

A poučení? Nelaborovat, poslat na podporu placeného produktu a je to:)

About the Author: Zdeněk Dvořák

Spravoval jsem 3 roky úspěšný affiliate program MT-Nábytek a MT-Nábytok. Aktuálně řídím affiliate program Alkohol.cz. Učím se za pochodu a dělím se o postřehy na tomto blogu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *